Category Archives: Sezon 1

Wystawa z Grą o Tron zaczyna odwiedzać nowe miasta

bwj7itru

W zeszłym roku autorzy „Gry o Tron” wpadli na pomysł by zorganizować specjalną muzealną wystawę przedstawiającą wszystko to, co jest powiązane właśnie z tym serialem – zdjęcia, kostiumy oraz inne rekwizyty. Wystawa ta zdążyła już odwiedzić wiele miast, w tym Nowy Jork, Amsterdam i Sao Paulo, a już niedługo ma zamiar przenieść się również do innych miejsc.

Game of Thrones Ascent – „nowa” gra już niedługo na platformach mobilnych

Schowek01

Game of Thrones Ascent – „nowa-stara” gra powstała w oparciu o serial Gra o Tron już wkrótce powinna trafić na łamy platform mobilnych. Produkcja rok temu zadebiutowała na łamach PC (a konkretnie: Facebooka), gdzie spotkała się ze sporym zainteresowaniem.

Obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie trafi ona na urządzenia mobilne. Pewne jest, że – podobnie jak oryginał – podążać będzie za wydarzeniami z serialu i będzie aktualizowana wraz z emisją każdego odcinka nowego sezonu. Czyżby zatem można było liczyć na kwietniową premierę (wtedy nowy sezon trafi do widzów)?

Jack Gleeson – serialowy Joffrey rozebrał się charytatywnie

Untitled-1

Gra o Tron słynie z odważnego pokazywania nagości i wszelkiego rodzaju wulgarności. Ze względu na to mniej szokujące wydaje się to, iż Jack Gleeson – wcielający się w postać króla Joffrey’a – zdecydował się rozebrać do specjalnego kalendarza, z którego zyski zostaną przekazane na szczytne charytatywne cele.

Na łamach kalendarza można zobaczyć 21-letniego aktora siedzącego pośrodku stołu, wśród kilku innych nagich ludzi. Całość kosztuje 5.00 € i jest wydawana przez Trinity College Scholars.

00085982-440

Pokazy „Gry o Tron” w Santa Fe rozpoczęte!

georgerrmartin__130205231613-275x394

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o zakupie przez Georga R. R. Martina teatru w mieście Santa Fe i o jego planach związanych z wyświetleniem tam wszystkich trzech sezonów „Gry o Tron” za darmo, dla wszystkich chętnych osób. Dziś możemy powiedzieć, że pierwsze z pokazów się zakończyły, a sam Martin zaskoczył fanów swoją obecnością. Pokazy spotkały się ze sporym zainteresowaniem, a ludzie czekali w kolejce nawet 12 godzin.

GRRM wyświetli wszystkie odcinki GoT w swoim nowym teatrze

yf2nqt7u

Dla tych, którzy na bieżąco śledzą blog internetowy Georga R. R. Martina nie powinno być nowością, że mężczyzna całkiem niedawno (w sierpniu) nabył podupadający teatr na obrzeżach Santa Fe. To miejsce niedługo zacznie tętnić życiem, a jego 120 miejsc z pewnością zapełni się po brzegi, jako że mężczyzna planuje w nim rozpocząć wyświetlanie „Gry o Tron”.

Pisarz i scenarzysta zamierza je rozpocząć już 6 września, co tydzień wyświetlając po trzy kolejne odcinki serialu (aż do 24 marca 2014 roku). Wstęp będzie zupełnie wolny, jednak uzyskają go tylko ci, którzy się pospieszą. Ilość miejsc nie jest w końcu nieograniczona. Jeżeli zatem mieszkacie nieopodal Santa Fe lub akurat będziecie tam spędzać ferie, możecie zajrzeć!